1. stretnutie – téma Low key + split light

Prvé tohtoročné stretnutie sa bude konať 31. januára 2017 v priestoroch Artphoto (Vlčanská 6A, Šala), na tému Portrét v štýle Low Key + Split Light.
Začiatok stretnutia: 18:00, trvanie cca. 3 hodiny

Low Key fotografia

Pri tejto fotografickej technike je na výslednom obrázku všetko zahalené do tmy s výnimkou ústredného motívu, inak povedané nepodstatné oblasti sa skrývajú v tme a svelom sa zdôrazní len nejaká línia / objekt. Kontrast svetla a tmy prináša do fotky tajomnosť a dramatickosť, zdôrazňuje línie a tvary, objekty vynára z pozadia.

Ako na to?
Základom je vhodne osvetlený motív a ak je možné čo najtmavšie jednoliate pozadie čo najdaľej od motívu. Ideálne je kontrasatnejšie svetlo, pretože tvorí bohaté tiene a zdôrazňuje reliéfy. Ideálne je, ak má portrétovaná osoba tmavé oblečenie. Väčšinou sa snímky Low Key fotografie prevádzajú do čiernobielej verzie.

Split light osvetlenie

Split light je jedným z piatich základných spôsobov svietenia vo fotografii. Toto osvetlenie je charakteristické tým, že (hlavné) svetlo padá na objekt z boku približne kolmo.

Split light je „náľadové“ osvetlenie, používa sa hlavne, keď fotograf chce vniesť silný dramatický pocit a tajomnosť do portrétu.